Biznis magazín o podnikaní a financiách

Aké farby zvoliť do kancelárie? Rady, ako na modernú kanceláriu

Psychológia funguje všade, dokonca aj v práci a dokonca aj čo sa týka farieb. Ak idete kanceláriu prerábať alebo chcete jej vzhľadom motivovať zamestnancov, poradíme vám, aké farby je najlepšie zvoliť.

Aké farby zvoliť do kancelárie ?
Aké farby zvoliť do kancelárie ? (Foto: pixabay.com)

Odborníci radia

Ako sme už spomínali, je výskumami potvrdené, že farby naozaj vplývajú na výkonnosť a motiváciu zamestnancov v kancelárií. Farby ovplyvňujú taktiež duševnú pohodu a správanie ľudí. Prišli taktiež na to, že práve pestré farby sú tie, ktoré podnecujú u ľudí väčšiu pracovitosť a lepšiu náladu. Nezabúdajte ani na kvalitné vybavenie, začať by ste mali kvalitnými stoličkami. To preukázateľne zvyšuje pracovný výkon, ak vyberiete také, ktoré poskytujú množstvo možností naklonenia a nastavenia sedenia.

Najlepšou farbou zo všetkých vyšla modrá. Teda v tom prípade, ak od ľudí požadujete svižné pracovné tempo a výkon na plné obrátky. Modrá podporuje sústredenie, takže je práca aj oveľa lepšie vykonávaná.

Biela klasika

Neutrálne farby a hlavne biela sú stávka na istotu. Pôsobia jednoducho, pokojne a čisto. Sú svetlé, takže majú pozitívny vplyv aj na atmosféru v kancelárskych priestoroch. Pre niektorých môžu taktiež výrazné farby pôsobiť rušivo, takže sa nemôžu na prácu dostatočne sústrediť.

Ak sa vám zdá „nudná“, skúste zvoliť vhodné doplnky. Pomôcť tu môže aj netradičné kancelárske vybavenie. Skúste pozrieť na monitory bielej farby či počítačové skrinky v nerezovom tóne. Jednička v tomto je určite Alza. Ak chcete ušetriť, na https://www.kuponyzdarma.sk/alza-sk/ sú desiatky exkluzívnych zľavových kódov a kupónov na zľavy k nákupu. Všetky sú ihneď platné, na webe nie sú ani len registrácie. Stačí si vybrať zľavu a okamžite ju môžete uplatniť pri vašom nákupe. Na stránkach sú zľavy do stoviek obchodov, mnohé platia aj na už inak zľavnený tovar.