Biznis magazín o podnikaní a financiách

Plnoautomatické kávovary a dokonalý kávový zážitok. Vyberte si pre vás ten najvhodnejší spôsob prípravy.

Nechajte vaše plnoautomatické kávovary zažiariť. Pripravte si doma kávu zakaždým inak. Toto sú tie najlepšie a najchutnejšie spôsoby prípravy kávy na doma.

Plnoautomatické kávovary a dokonalý kávový zážitok. Vyberte si pre vás ten najvhodnejší spôsob prípravy.
(zdroj: unsplash.com)

Káva je pre mnohých viac ako len nápoj. Je to rituál, ktorý prináša radosť a oddych. Ako kávoví nadšenci, určite túžite niekoľkokrát počas dňa po dokonalej šálke kávy aj v pohodlí vášho domova. Našťastie, existuje množstvo spôsobov, ako si pripraviť výnimočnú kávu v domácich podmienkach. Ideálnym pomocníkom sú plnoautomatické kávovary, avšak postačia vám aj rýchlovarné kanvice.

Vývoj kávy a jej prípravy sa postupne stáva umením a vytvára nekonečné možnosti jej prípravy. Dokonca aj kvalitní výrobcovia kávovarov značne svoje produkty posunuli. Napríklad tradičná značka De’Longhi prináša na trh neustále nové modely, ktoré vylepšuje a poskytuje ich používateľom nové a nové prípravy kávy.

Avšak aj vtedy, keď nevlastníte úplne najnovšie modely automatických kávovarov si dokážete pripraviť dokonalú šálku kávy na viac spôsobov. Automatické kávovary síce pracujú úplne samé, no stačí, ak sa trochu zapojíte do procesu a môžete si kávu pripraviť na niekoľko spôsobov.

Toto sú inšpirácie na rôzne spôsoby prípravy kávy v domácich podmienkach

Pozrite sa s nami na rôzne spôsoby prípravy kávy v domácich podmienkach, kde vám k príprave bude stačiť len rýchlovarné kanvice alebo plnoautomatické kávovary.

Verte nám, napriek tomu, že na dokonalé espresso s nadýchanou penou a skvelou arómou nedáte dopustiť, nebojte sa s prípravou kávy experimentovať. Občasná zmena príde vhod.

Príprava kávy s rýchlovarnou kanvicou

Rýchlovarné kanvice na prvý pohľad nie sú možno tak sofistikované ako kávovary, ale sú neoceniteľným pomocníkom pri príprave kávy. A v prípade, že siahnete po kvalitných kanviciach De’Longhi, získate aj dizajnové spotrebiče, ktoré môžete mať hrdo vystavené na kuchynskej linke a vždy po ruke.

Tieto kanvice rýchlo zohrejú vodu na potrebnú teplotu, čo ušetrí veľa času. Stačí naplniť kanvicu vodou a počkať pár sekúnd, kým sa voda zohreje. Následne môžete použiť rôzne kávové metódy, ako napríklad french press alebo aeropress, aby ste si pripravili obľúbený nápoj.

Na prípravu french pressu alebo aeropressu budete potrebovať špeciálne konvičky, avšak následne stačí kávu zaliať vriacou vodou z kanvice a chvíľu počkať. Jedná sa o naozaj rýchly proces prípravy kávy, kde získate lahodnú a silnú kávu.

Príprava kávy s plnoautomatickým kávovarom

S plnoautomatickým kávovarom to máte o niečo jednoduchšie, je to z toho dôvodu, že tento stroj urobí veľkú časť práce za vás. A tak vám ostáva viac možností na experimentovanie.

Espresso Tonic

Espresso Tonic je moderný kávový nápoj, ktorý vznikol ako reakcia na potrebu osviežujúcej alternatívy k tradičným kávovým nápojom. Tento nápoj sa stal veľmi populárnym medzi kávovými nadšencami po celom svete. Základom Espresso Tonicu je čerstvo pripravené espresso, ktoré sa naleje do pohára plného ľadu a doplní tonicom. Výsledkom je osviežujúci nápoj so skvelou kombináciou horkosti kávy a sviežosti toniku.

Café Bombón

V prípade, že potrebujete doplniť energiu alebo máte chuť na poriadne sladkú nálož, táto káva spĺňa obidva faktory. Ide o espresso podávané so sladeným kondenzovaným mliekom v pomere 1:1. Podáva sa v sklenenom pohári s cieľom vizuálneho efektu, ktorý vytvorí oddelená vrstva espressa a kondenzovaného mlieka.

Espresso Freddo

Na Espresso Freddo nepotrebujete žiadnu špeciálnu prípravu. Vlastne ide len o obyčajné espresso s ľadom. Verte nám, napriek tomu, že to vyzerá obyčajne, počas leta oceníte osvieženie, ktoré táto kombinácia prináša.

Každá z uvedených metód ponúka jedinečnú chuť a vôňu, ktorú môžete vychutnať každý deň. Závisí len od vás, akú metódu si vyberiete podľa vášho vkusu a preferencií. A nezabúdajte, aby ste dosiahli ten najlepší výsledok, používajte vždy čerstvé a kvalitné kávové zrná. So samostatnou prípravou vám už potom pomôžu kvalitné kávovary De’Longhi.

Komerčný článok