Biznis magazín o podnikaní a financiách

Tlačiarne a tonery – ako vybrať tie správne?

Tlačiarne a tým pádom aj tonery Canon sú nevyhnutnosťou každej firmy a v mnohých prípadoch aj domácností. Akú tlačiareň, multifunkčné zariadene a náplne do tlačiarne Canon si vyberiete, závisí hlavne od účelu využívania zariadenia.

Tlačiarne a tonery - ako vybrať tie správne?
Tlačiarne a tonery – ako vybrať tie správne? (Foto: unsplash.com)

Tlačiareň do domácnosti

Doma obvykle nepotrebujeme tlačiť veľké množstvo strán, preto si vyberáme menšie a lacnejšie tlačiarne, ktoré sú pre naše potreby dostačujúce. Dôležitým parametrom je počet strán za minútu, ktoré tlačiareň dokáže vytlačiť.

Pre príležitostnú tlač stačí aj 18-20 strán za minútu. Nezabudnite si overiť aj to, koľko stoja nové tonery Canon a či sa vám viac oplatia originálne náplne alebo tie kompatibilné. Ak chcete tlačiť prevažne text, vhodnejšia je laserová tlačiareň a určite stojí za zváženie, či potrebujete farebnú alebo vám postačí čiernobiela tlačiareň. Pri tlači obrázkov a fotiek bude výsledok lepší s atramentovou tlačiarňou.

Tlačiareň do kancelárie

Pre veľký objem tlače sú výhodnejšie laserové tlačiarne, pretože cena za tlač býva nižšia ako pri atramentových tlačiarňach. Cenu tlače môžu znížiť aj kompatibilné náplne do tlačiarne Canon, ktoré majú prakticky rovnaké kvality ako originál. V kancelárií ale môže byť niekedy vhodnejšie multifunkčné zariadenie, ktoré má aj funkciu skenovania a kopírovania dokumentov. Keď už budete kupovať multifunkčnú tlačiareň, oplatí sa vybrať takú, ktorá je vhodná pre tlač rôznych formátov teda minimálne A3 a A4.

Kompatibilné a originálne tonery

Výrobcovia tlačiarní samozrejme odporúčajú používať iba originálne tonery, pretože máte istotu, že budú kompatibilné a kvalitné. Ich nevýhodou býva cena. Lacnejšou alternatívou sú tzv. kompatibilné tonery, ktoré nie sú originálne ale výrazne lacnejšie. Keď budete objednávať kompatibilné tonery stavte na overeného výrobcu. Príliš lacné náplne môžu byť nekvalitné, zdravotne závadné a poškodiť tlačiareň.

Text:PR