Biznis magazín o podnikaní a financiách

Reklama na sociálnych sieťach

Sociálne siete sa od svojho vzniku stali nástrojom na spájanie ľudí, ale okrem toho sú vo veľkom využívané aj na šírenie reklám. Dnes má už skoro každý účet na aspoň jednej sociálnej sieti, čo je pre obchodníkov a marketingové agentúry obrovskou výhodou. Vďaka sociálnym sieťam majú prístup k veľkému množstvu ľudí, o ktorých často vedia aj údaje ako vek, záujmy alebo miesto, kde žijú.

Reklama na sociálnych sieťach
Reklama na sociálnych sieťach (Foto: ifocus.sk)

Marketingové agentúry

Možno si hovoríte, že vytvoriť si reklamnú kampaň a začať ju šíriť medzi ľudí na sociálnej sieti nemusí byť vôbec zložité. Avšak na to, aby bola vaša reklama aj úspešná, už musíte mať určité znalosti. Je pravdou, že aj vy si viete založiť stránku svojej spoločnosti a prostredníctvom nej zdieľať reklamné videá a bannery.

Ale nikdy týmto spôsobom nedosiahnete akú úspešnosť, ako keď svoju reklamu zveríte do rúk odborníkom. Vtedy vám pomôže marketingová agentúra doladiť detaily reklamy tak, aby sa jej šanca na zaujatie zákazníka maximalizovala a následne ju začnú šíriť na sociálnych sieťach, ktoré si vyberiete.

Reklama na Facebooku

Práve Facebook sa stal jednou z najväčších sociálnych sietí, ktorú denne navštevujú milióny ľudí. Miesto, kde sa denne vyskytuje také množstvo osôb, je z hľadiska marketingu veľmi lákavé. Aj forma najjednoduchšej Facebookovej reklamy vám vie napríklad na váš e-shop prilákať množstvo nových zákazníkov.

Avšak profesionáli, ktorí dokážu vašu reklamu zacieliť podľa informácií vyplnených na profile, môžu toto číslo niekoľkokrát zväčšiť. Facebook totižto zbiera veľa údajov, ktoré zadávate napríklad pri zakladaní vášho profilu, ale aj to, aké stránky navštevujete a čo robia vaši priatelia. Podľa toho vie s veľkou presnosťou odhadnúť, ktoré reklamy by vás mohli zaujímať. A asi všetkým je jasné, že správne cielená a kvalitná reklama má oveľa väčší potenciál ako náhodne rozosielané bannery.

V prípade, že aj vy sa snažíte prilákať pozornosť k svojmu produktu alebo službe, marketingové agentúry pôsobiace na sociálnych sieťach pre vás môžu mať obrovský prínos. V spolupráci s nimi dokážete svoje tržby posunú na vyššiu úroveň, vďaka čomu budú stúpať aj zisky.

Text:PR