Biznis magazín o podnikaní a financiách

Osvojte si zvyky svetových lídrov – alebo ako byť vo svojej práci produktívnejší

Asi každý chce byť vo svojom povolaní produktívny a niekedy je len veľmi tenká hranica medzi tým, aby to nezasiahlo aj naše zdravie, ale existujú aj nepatrné a prospešné zmeny, ktoré môžete vo svojom živote urobiť a zvýšiť tak zároveň svoju produktivitu. Aké sú to?

Osvojte si zvyky svetových lídrov – alebo ako byť vo svojej práci produktívnejší
(zdroj: unsplash.com)

Meditácia je moderná

Kvalitný spánok – alfa a omega všetkého, čo vás cez deň čaká. Ak ho máte nedostatok, hľadajte spôsob, ako to zlepšiť. Môžete ísť napríklad každý deň do postele o hodinu skôr. Úzko s tým súvisí aj ranné vstávanie. Nie každý je fanúšikom toho skorého, ale vstávať na poludnie nerobí dobre ani vášmu organizmu. Tí najproduktívnejší lídri chápu, že najlepšie je vstať skoro ráno. Medzi lídrami si získava veľkú obľubu aj meditácia. Ak ju skúsite dostať do svojho hoci aj plného rozvrhu, určite neoľutujete.

Nepodceňujte cvičenie

Fyzická aktivita by vždy mala vyvažovať tú mentálnu. Niektorí ľudia cvičia hneď ráno, niektorí aj na obed a niektorí si to nechávajú až na večer. Ani jeden z týchto prístupov nie je viac alebo menej správny, podstatné je, aby ste cvičili. Platí, že aj menej je lepšie ako nič. A platí aj to, čo vám možno neustále opakovali vaši rodičia, že raňajky sú základným jedlom dňa. Áno, je dôležité, aby ste niečo pred odchodom z domu zjedli. Vynechávať prvé jedlo dňa vám možno pomôže schudnúť, ale skôr či neskôr privodí nepríjemné zdravotné následky.

Dochádzanie zabíja produktivitu

Zaspávate po dobrom obede na kancelárskej stoličke? Zdriemnite si. Ideálnym časom je polhodina, ktorá môže zlepšiť váš výkon, ostražitosť aj náladu. Pozor, aby ste to však neprešvihli – ak si ľahnete na dlhšiu dobu, môže to mať presne opačný efekt. Hoci v súčasnosti je veľmi náročné zabezpečiť si bývanie blízko práce, obzvlášť, keď pracujete v centre mesta. Skúste sa však zamyslieť nad tým, koľko času by ste týždenne ušetrili, ak by ste nemuseli každý deň hodinu stráviť v aute. Rovnako sa vyhnite zdĺhavým schôdzkam, ktoré nikam nevedú. Určite sú mítingy, na ktorých musíte byť, ale niekedy je to aj strata času. Urobte si zoznam úloh, ktoré musíte za týždeň splniť, a vyznačte si v ňom, ktoré stretnutia sú pre vás dôležité a ktoré naopak môžete vynechať.